Bebe ne napreduva vo tezina

Поставена од Eli, Mar 09, 2022, 02:22 PM

« претходна тема - следна тема »

Eli

Zdravo na site,

Imam kerkicka 2 nedeli na prvoto merenje ne pokaza deka dobro napreduva so tezina i pedijatarot ni preporaca dohrana so formula, a jas navistina bi sakala da e samo na doenje, sega kombiniram ja dojam no ne znam kako da ja zgolemam laktacijata pijam i caevi za laktacija.

Ve molam za sovet...

МаринаМА

Цитат: Eli на Mar 09, 2022, 02:22 PMZdravo na site,

Imam kerkicka 2 nedeli na prvoto merenje ne pokaza deka dobro napreduva so tezina i pedijatarot ni preporaca dohrana so formula, a jas navistina bi sakala da e samo na doenje, sega kombiniram ja dojam no ne znam kako da ja zgolemam laktacijata pijam i caevi za laktacija.

Ve molam za sovet...


На мојата ќеркичка утнаа мерење,за првото, на 7 дена, затоа што на второто мерење после два дена, имаше покачено повеќе и се зачудија како толку многу за два дена, а да напоменам дека има голема улога дали е јадено/какано/мочкано детето и дека таа нивна вага беше мислам од Титово време...Ми кажаа да пијам чај Лакта микс на првото мерење, пошо узбуна направија дека многу намалила, а тоа 20 гр. (што не беше точно), иначе среќа си дојам пошо педијатарот ми рече со чајот да пробаме прво, и останатото е се супер. Советот ми е трпение да се има, дај боже чајот да ти помогне за подобро излачување на млекото и да си продолжиш да си доиш.